HDC25M3S0T3S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25M3S0T3S is not available
HDC25M3S0T3S
DigiKey Part Number
4306-HDC25M3S0T3S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25M3S0T3S
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C