HDC15M3S5000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC15M3S5000 is not available
HDC15M3S5000
DigiKey Part Number
4306-HDC15M3S5000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC15M3S5000
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C