HDC15M30000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC15M30000 is not available
HDC15M30000
DigiKey Part Number
4306-HDC15M30000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC15M30000
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C