DD78S4R80T2C is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78S4R80T2C is not available
DD78S4R80T2C
DigiKey Part Number
4306-DD78S4R80T2C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S4R80T2C
Description
DD78S4R80T2C
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Cadmium Plated
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C