DD78S4R700S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 50
Image for DD78S4R700S is not available
DD78S4R700S
DigiKey Part Number
4306-DD78S4R700S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S4R700S
Description
DD78S4R700S
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C