DD78S20GVL0/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78S20GVL0/AA is not available
DD78S20GVL0/AA
DigiKey Part Number
4306-DD78S20GVL0/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S20GVL0/AA
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
22-30 AWG
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C