DD78S20ANT2X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78S20ANT2X is not available
DD78S20ANT2X
DigiKey Part Number
4306-DD78S20ANT2X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S20ANT2X
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C