DD78S10HE2S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78S10HE2S/AA is not available
DD78S10HE2S/AA
DigiKey Part Number
4306-DD78S10HE2S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S10HE2S/AA
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C