DD78M4B30T2S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78M4B30T2S/AA is not available
DD78M4B30T2S/AA
DigiKey Part Number
4306-DD78M4B30T2S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M4B30T2S/AA
Description
DD78M4B30T2S/AA
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C