DD78M32S60T2S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78M32S60T2S is not available
DD78M32S60T2S
DigiKey Part Number
4306-DD78M32S60T2S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M32S60T2S
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C