DD78M32S000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78M32S000 is not available
DD78M32S000
DigiKey Part Number
4306-DD78M32S000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M32S000
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C