DD78M2S00Z/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78M2S00Z/AA is not available
DD78M2S00Z/AA
DigiKey Part Number
4306-DD78M2S00Z/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M2S00Z/AA
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
22-30 AWG
Flange Feature
Board Side (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C