DD78M20G00 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78M20G00 is not available
DD78M20G00
DigiKey Part Number
4306-DD78M20G00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M20G00
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C