DD78M200TS is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78M200TS is not available
DD78M200TS
DigiKey Part Number
4306-DD78M200TS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M200TS
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C