DD78M200E2X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78M200E2X is not available
DD78M200E2X
DigiKey Part Number
4306-DD78M200E2X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M200E2X
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C