DD62M32S0V3S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD62M32S0V3S/AA is not available
DD62M32S0V3S/AA
DigiKey Part Number
4306-DD62M32S0V3S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD62M32S0V3S/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C