DD62M200T2X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD62M200T2X is not available
DD62M200T2X
DigiKey Part Number
4306-DD62M200T2X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD62M200T2X
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C