DD62M100E20 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD62M100E20 is not available
DD62M100E20
DigiKey Part Number
4306-DD62M100E20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD62M100E20
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C