DD44M20HT2S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD44M20HT2S/AA is not available
DD44M20HT2S/AA
DigiKey Part Number
4306-DD44M20HT2S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD44M20HT2S/AA
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C