DD44M200TS/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD44M200TS/AA is not available
DD44M200TS/AA
DigiKey Part Number
4306-DD44M200TS/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD44M200TS/AA
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C