DD26S32S00S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26S32S00S/AA is not available
DD26S32S00S/AA
DigiKey Part Number
4306-DD26S32S00S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26S32S00S/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C