DD26S3200T20 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26S3200T20 is not available
DD26S3200T20
DigiKey Part Number
4306-DD26S3200T20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26S3200T20
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C