DD26S200T0/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26S200T0/AA is not available
DD26S200T0/AA
DigiKey Part Number
4306-DD26S200T0/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26S200T0/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
22-30 AWG
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C