DD26S100E3X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26S100E3X is not available
DD26S100E3X
DigiKey Part Number
4306-DD26S100E3X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26S100E3X
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
22-30 AWG
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C