DD26M32S60TS/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26M32S60TS/AA is not available
DD26M32S60TS/AA
DigiKey Part Number
4306-DD26M32S60TS/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M32S60TS/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C