DD26M32S0V30/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26M32S0V30/AA is not available
DD26M32S0V30/AA
DigiKey Part Number
4306-DD26M32S0V30/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M32S0V30/AA
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C