DD26M30000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26M30000 is not available
DD26M30000
DigiKey Part Number
4306-DD26M30000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M30000
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C