DD26M10ANT2Z is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26M10ANT2Z is not available
DD26M10ANT2Z
DigiKey Part Number
4306-DD26M10ANT2Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M10ANT2Z
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C