DD26M100T2S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26M100T2S is not available
DD26M100T2S
DigiKey Part Number
4306-DD26M100T2S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M100T2S
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C