DD15S4B30T2S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15S4B30T2S is not available
DD15S4B30T2S
DigiKey Part Number
4306-DD15S4B30T2S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15S4B30T2S
Description
DD15S4B30T2S
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C