DD15M4R7N00 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15M4R7N00 is not available
DD15M4R7N00
DigiKey Part Number
4306-DD15M4R7N00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15M4R7N00
Description
DD15M4R7N00
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Board Lock, Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C