DD15M32S60T2Z is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15M32S60T2Z is not available
DD15M32S60T2Z
DigiKey Part Number
4306-DD15M32S60T2Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15M32S60T2Z
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C