DD15M1S0V3Z is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15M1S0V3Z is not available
DD15M1S0V3Z
DigiKey Part Number
4306-DD15M1S0V3Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15M1S0V3Z
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C