863093C25MLF
DigiKey Part Number
609-1434-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
863093C25MLF
Description
CONN BACKSHELL 25POS 90DEG SHLD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position Two Piece Backshell Connector Silver 90° Shielded
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
863093C25MLF Models
Category
Cable Type
Round
Manufacturer
Amphenol ICC (FCI)
Cable Exit
90°
Packaging
Bulk
Shielding
Shielded
Part Status
Active
Primary Material
Plastic
Accessory Type
Two Piece Backshell
Material
Plastic, Metallized
Number of Positions
25
Hardware
Assembly Hardware, Strain Relief
Compatible Shell Size
B
Color
Silver
Compatible D-Sub Size
25pos and HD44pos