T41704500000G is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for T41704500000G is not available
T41704500000G
DigiKey Part Number
T41704500000G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T41704500000G
Description
TERM BLK 17P SIDE ENTRY 5MM PCB
Detailed Description
17 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C
Positions Per Level
17
Pitch
0.197" (5.00mm)
Torque - Screw
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Current
10 A
Voltage
300 V