T41204500000G is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for T41204500000G is not available
T41204500000G
DigiKey Part Number
T41204500000G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T41204500000G
Description
TERM BLK 12P SIDE ENTRY 5MM PCB
Detailed Description
12 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C
Positions Per Level
12
Pitch
0.197" (5.00mm)
Torque - Screw
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Current
10 A
Voltage
300 V