470021YY GE432
DigiKey Part Number
470021YYGE432-20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
470021YY GE432
Description
CABLE 2COND 17AWG GRAY 20M
Customer Reference
Detailed Description
2 Conductor Multi-Conductor Cable Gray 17 AWG 65.62' (20.00m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.220" (5.59mm)
Mfr
Length
65.62' (20.00m)
Series
Jacket Color
Gray
Packaging
Bulk
Features
Chemical Resistant, Oil Resistant, UV Resistant
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300 V
Cable Type
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
Number of Conductors
2
Usage
Industrial
Wire Gauge
Jacket (Insulation) Thickness
0.0276" (0.700mm)