AOB14N50 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
onsemi
In Stock: 1.345
Datasheet
Similar
IXYS
In Stock: 0
Datasheet
Similar
IXYS
Vishay Siliconix
N-Channel 500 V 14A (Tc) 278W (Tc) Surface Mount TO-263 (D2PAK)