AOB10N60L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Siliconix
In Stock: 75
Datasheet
Similar
Vishay Siliconix
In Stock: 895
Datasheet
In Stock: 800
IXYS
In Stock: 113
IXYS
In Stock: 0
Rohm Semiconductor
In Stock: 176
Rohm Semiconductor
In Stock: 14
In Stock: 0
STMicroelectronics
In Stock: 203
STMicroelectronics
In Stock: 192
N-Channel 600 V 10A (Tc) 250W (Tc) Surface Mount TO-263 (D2PAK)