AMT49100KJPTR-A-3
DigiKey Part Number
620-AMT49100KJPTR-A-3TR-ND - Tape & Reel (TR)
620-AMT49100KJPTR-A-3CT-ND - Cut Tape (CT)
620-AMT49100KJPTR-A-3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMT49100KJPTR-A-3
Description
80V BLDC GATE DRIVER W/ASIL FEAT
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Multiphase Motor Driver Power MOSFET SPI 48-LQFP-EP (7x7)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AMT49100KJPTR-A-3 Models
Category
Voltage - Supply
10V ~ 80V
Manufacturer
Allegro MicroSystems
Voltage - Load
3.3V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TA)