ATS-HP-F6L70S60W-251
DigiKey Part Number
ATS2313-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-HP-F6L70S60W-251
Description
HEAT PIPE FLAT 2.5X8.28X70MM
Length
2.756" (70.00mm)
Width
0.326" (8.28mm)
Height
0.098" (2.50mm)
Operating Temperature
30°C ~ 120°C
Power - Cooling
75.4W @ 70mm