AX7DAF1-625.0000T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
625 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 8-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
Abracon ClearClock PLL-Based Crystal Oscillators
AX7DAF1-625.0000T
DigiKey Part Number
AX7DAF1-625.0000T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AX7DAF1-625.0000T
Description
XTAL OSC XO 625.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AX7DAF1-625.0000T Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
70mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
8-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
8-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
65mA