AX3PAF1-156.2500
DigiKey Part Number
535-15052-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AX3PAF1-156.2500
Description
XTAL OSC XO 156.25MHZ 3.3V LVPEC
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
AX3PAF1-156.2500 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
50mA
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)