ASPIAIG-S6055-3R3M-T
DigiKey Part Number
535-13616-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-13616-1-ND - Cut Tape (CT)
535-13616-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPIAIG-S6055-3R3M-T
Description
FIXED IND 3.3UH 4.6A 26 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.6 A 26mOhm Nonstandard
EDA/CAD Models
ASPIAIG-S6055-3R3M-T Models
DC Resistance (DCR)
26mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
32MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.224" (5.70mm)
Current - Saturation (Isat)
6A