ASPIAIG-F4020-2R2M-T
DigiKey Part Number
535-14177-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-14177-1-ND - Cut Tape (CT)
535-14177-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPIAIG-F4020-2R2M-T
Description
FIXED IND 2.2UH 5.6A 38.7 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Molded Inductor 5.6 A 38.7mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
ASPIAIG-F4020-2R2M-T Models
DC Resistance (DCR)
38.7mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
4020
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Current - Saturation (Isat)
6A
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)