ASPI-0630HI-4R7M-T15
DigiKey Part Number
535-ASPI-0630HI-4R7M-T15TR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPI-0630HI-4R7M-T15CT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASPI-0630HI-4R7M-T15DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-0630HI-4R7M-T15
Description
FIXED IND 4.7UH 5.5A 40 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Molded Inductor 5.5 A 40mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASPI-0630HI-4R7M-T15 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
10A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
40mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.283" L x 0.262" W (7.20mm x 6.65mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)