ASMPH-1008-3R3M-T
DigiKey Part Number
535-12285-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-12285-1-ND - Cut Tape (CT)
535-12285-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASMPH-1008-3R3M-T
Description
FIXED IND 3.3UH 1.2A 100 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Multilayer Inductor 1.2 A 100mOhm 1008 (2520 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASMPH-1008-3R3M-T Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
100mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
30MHz
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Current - Saturation (Isat)
450mA