ASMCI-0603-2R2M-T
DigiKey Part Number
535-12251-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-12251-1-ND - Cut Tape (CT)
535-12251-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASMCI-0603-2R2M-T
Description
FIXED IND 2.2UH 140MA 400 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Multilayer Inductor 140 mA 400mOhm 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASMCI-0603-2R2M-T Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
400mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
50MHz
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)