ASL-12.000MHZ-LC-T
DigiKey Part Number
535-ASL-12.000MHZ-LC-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASL-12.000MHZ-LC-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASL-12.000MHZ-LC-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASL-12.000MHZ-LC-T
Description
XTAL OSC XO 12.0000MHZ HCMOS TTL
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASL-12.000MHZ-LC-T Models
Category
Voltage - Supply
5V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
25mA
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (7x5.08)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.200" W (7.00mm x 5.08mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)