ASFLMPLV-100.000MHZ-LR-T
DigiKey Part Number
535-9464-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9464-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9464-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASFLMPLV-100.000MHZ-LR-T
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.25V ~ 3.6V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ASFLMPLV-100.000MHZ-LR-T Models
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
40mA
Package / Case
6-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
22mA